+(90) 507 939 68 30
Seyhan Mah. 628 Sok. No:27/A Buca / İzmir
Egzoz-One-Cikan.jpg
Marin-Egzoz-Cikisi.jpg

Açıklama

Egzoz

Marin egzoz çıkışında ki tercihiniz önemli olacaktır Çünkü; Egzoz, yakıt ve havanın yanmasıyla ortaya çıkan atık gazları uzaklaştırmaya yarar. Silindirlerin çıkış valfinden başlayarak bordaya kadar uzanır. Bordaya doğru uzanırken soğutma ünitesinde biriken tuzlu suyu da alır. Sonucunda ise sıcak ve tuzlu su tekneden uzaklaştırılmış olur. Temel görevi bu olarak gösterilebilir. Motorun performansı ise egzoz siteminde kullanılan malzemelerin kalitesi ile doğrudan alakalıdır.

Tekne ve yatlar için egzozlar motorun performansına etki eder. Bu nedenle egzoz sitemi olabildiğince korunmaya alınır. Sistemi korumaya yönelik yapılan uygulamalardan biri krom kullanmaktır. Krom egzoz sistemleri paslanma yapmaz. Buna ek olarak egzoz çıkışlarında aynı şekilde krom kullanıldığında ömrü uzar.

Egzozların kalitesi aynı zamanda harcanacak yakıt miktarını belirler. Krom malzemeden yapılan egzozlar yakıt tasarrufu sağlar. Buna bağlı olarak motorda görülen güç kayıplarının nedeni de egzoz sisteminden kaynaklanabilir. Bakımları aksatılmadan yapılmalıdır.

Tekne ve yatlar için 38 mm – 42 mm – 50mm ve 60 mm krom egzozlar kullanılır. Bu ölçüler tekneniz için uygun değilse özel ölçülerle egzoz siparişi de verebilirsiniz. Asden Yachting Accessory olarak İzmirde marin krom çözüm ortağınız oluyor ve istediğiniz özellik ve çapta marin egzoz çıkışınızın imalatını yapıyoruz

 

 

Bir cevap yazın

Review

*

WhatsApp
İletişime geçin
Merhaba,
Asden Yachting Accessory ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Nasıl yardımcı olabiliriz?